تبلیغات
Welcome - شکست هکرها در حمله به سایت آمازون

بازدید : مرتبه
تاریخ : پنجشنبه 25 آذر 1389
هکرهای حامی ویکی‌لیکس که پیشتر با خط و نشان کشیدن برای سایت آمازون، گفته بودند در طرفداری از ویکی‌لیکس به این سایت حمله خواهند کرد، ناتوانی خود را از انجام این کار اعلام کردند. آمازون که اولین مرکز فروش کتاب در اینترنت و یکی از پیشگامان تجارت الکترونیک به شمار می‌رود، چند روز پیش به دلیل فشارهای سیاسی، ویکی‌لیکس را از سرورهای خود اخراج کرد.

همین موضوع باعث شد یک گروه هکری موسوم به Anonymous که از طرفداران دوآتیشه ویکی‌لیکس و افشاگری‌های آن محسوب می‌شود، با هدف انتقام‌گیری از این کار آمازون درصدد هک کردن آن برآید.

  به نقل از وی‌تری، گروه Anonymous از حمله‌ور شدن به آمازون انصراف داده و این سایت همچنان مشغول سرویس‌دهی به کاربران و مشتریان است.
این گروه هکری با انتشار گزارشی دلایل عدم اجرای این حمله را تشریح کرده است.

نفوذگران در این گزارش با اشاره به اینکه آمازون جزو اولین سایت‌هایی بود که از ادامه همکاری با ویکی‌لیکس امتناع ورزید و خدمات خود را به این سایت قطع نمود، اذعان کرده‌اند که آنها نمی‌توانند با استفاده از حملات DDos آمازون را از کار بیاندازند و فعالیت آن را مخدوش کنند.

در ادامه این گزارش آمده است: پس از رسانه‌ای شدن موضوع حمله به آمازون در راستای حمایت از ویکی لیکس، ما احساس کردیم این کار ممکن است بر برخی افراد از جمله مشتری‌های این سایت تاثیر منفی بر جای بگذارد و به نوعی آنها را از Anonymous بترساند.

این گروه که قبلاً توانسته بود با موفقیت سایت پی‌پال را هک کند، به تشریح دلایل اخلاقی بودن این کار خود پرداخت و هدف از این کار را افزایش سطح آگاهی‌ها نسبت به قضیه ویکی‌لیکس اعلام کرد.
anonymouslogo02.jpg
منبع: ایتنا
طبقه بندی: جدیدترین اخبار کامپیوتر و تبلت، 
ارسال توسط فرزاد پولادی
آرشیو مطالب
نظر سنجی
دوست دارید این وبلاگ به کدام دامین متصل شود؟
پیوند های روزانه
فایر فاکس