تبلیغات
Welcome - اصلاحیه‌های امنیتی مایکروسافت در راهند

بازدید : مرتبه
تاریخ : چهارشنبه 24 آذر 1389
17 اصلاحیه امنیتی برای ترمیم 40 نقطه ضعف در انواع سیستم‏های عامل Windows و نرم‏افزار‏های Office، SharePoint، Exchange و IE منتشر خواهد شد. انتشار این تعداد اصلاحیه امنیتی ماهانه، تا بحال بی‏سابقه بوده، چراکه تاکنون 16 اصلاحیه ماه اکتبر، رکورددار بیشترین تعداد اصلاحیه در سال گذشته بوده است. به گزارش روابط عمومی شرکت مهندسی شبکه گستر، بدین ترتیب، در سال 2010 میلادی شاهد انتشار 106 اصلاحیه امنیتی مایکروسافت برای ترمیم 266 نقطه ضعف امنیتی بوده‏ایم.

شرکت مایکروسافت دو دلیل عمده برای تعداد زیاد حفره‏های امنیتی در سال 2010 عنوان کرده است. اول اینکه، محصولات مایکروسافت تا 10 سال پشتیبانی می‏شوند و این محصولات قدیمی‏تر نسبت به تهدیدات امروزی آسیب‏پذیرترند.

دوم اینکه فعالیت و تحقیق بیشتری برای کشف حفره‏های امنیتی جدید بر روی محصولات مایکروسافت انجام می‏شود. این تحقیقات، هم از سوی مایکروسافت و هم از سوی افراد کنجکاو و خلافکار انجام می‏شود.

بسیاری از کارشناسان از تعداد زیاد اصلاحیه‏های این ماه شگفت‏زده شده‏اند. این افراد معتقدند که با توجه به اینکه به پایان سال میلادی نزدیک می‏شویم، مدیران شبکه به دلیل حجم بالای کار و ترس از اختلال در سیستم‏های خود، تمایل چندانی برای نصب این اصلاحیه‏ها نخواهند داشت و بسیاری از آنان، نصب اصلاحیه‏ها را به بعد از تعطیلات سال نو موکول خواهند کرد.

البته ناگفته نماند که از 17 اصلاحیه امنیتی، تنها دو اصلاحیه دارای درجه اهمیت "حیاتی"، 14 اصلاحیه دارای درجه اهمیت "مهم" و دو اصلاحیه باقیمانده هم، داری درجه اهمیت "متوسط" است. یکی از اصلاحیه‏های امنیتی این ماه، آخرین نقطه ضعف از چهار نقطه ضعفی را که ویروس Stuxnet مورد سوءاستفاده قرار می‏دهد، ترمیم و اصلاح می‏کند.طبقه بندی: جدیدترین اخبار کامپیوتر و تبلت، 
ارسال توسط فرزاد پولادی
آرشیو مطالب
نظر سنجی
دوست دارید این وبلاگ به کدام دامین متصل شود؟
پیوند های روزانه
فایر فاکس