تبلیغات
Welcome - ابزار جدید گوگل برای مقابله با جنگل‌زدایی در جهان

گوگل برنامه‌ای به نام Earth Engine ارائه کرده است که کارشناسان و دانشمندان با استفاده از آن می‌توانند نظارت بهتر و سریعتری بر وضعیت جنگل‌های کره زمین داشته باشند.

گوگل ابزاری ارائه کرده است که دانشمندان و فعالان حفظ محیط زیست با استفاده از آن می‌توانند نسبت به مراقبت از جنگل‌های مناطق حاره‌ای اقدامات موثرتری انجام دهند.

بنا به گفته گوگل این برنامه باعث می‌شود فاصله‌ای که در خصوص مقابله با جنگل‌زدایی، بین کشورهای ثروتمند و فقیر وجود دارد از بین برود.

به گزارش ایتنا به نقل از رویترز، اندازه‌گیری میزان موفقیت اقدامات صورت‌گرفته در خصوص مقابله با نابودی جنگل‌ها، در برخی مناطق همچون آمازون، اندونزی و کنگو همیشه کار دشوار و پیچیده‌ای بوده و عوامل مختلفی باعث اخلال در کار دانشمندان می‌شده است.

این ابزار که Earth Engine نام دارد، تصاویر متنوعی از جنگل‌های مناطق حاره‌ای که با استفاده از ماهواره‌های آمریکا و فرانسه گرفته شده، به دست می‌دهد.
این اطلاعات با استفاده از سیستم رایانش ابری، با مراکز تحقیقاتی به اشتراک گذاشته شده و در اختیار کارشناسان قرار می‌گیرد.

با استفاده از این راهکار دانشمندان می‌توانند از رایانه‌های خود، جنگل‌های مناطق مختلف را رصد کنند.

بر اساس این گزارش چنین کاری سابق بر این ساعت‌ها و روزها وقت متخصصان را می‌گرفت ولی با استفاده از Earth Engine زمان لازم، به چند ثانیه و دقیقه کاهش یافته است.طبقه بندی: جدیدترین اخبار کامپیوتر و تبلت، 
ارسال توسط فرزاد پولادی
آرشیو مطالب
نظر سنجی
دوست دارید این وبلاگ به کدام دامین متصل شود؟
پیوند های روزانه
فایر فاکس