تبلیغات
Welcome - همکاری گوگل، مایکروسافت و یاهو برای مقابله با شرایط بحرانی

شرکت گوگل طی بیانیه‌ای اعلام کرد که توسعه‌دهندگان نرم‌افزار از سراسر جهان به منظور تبادل دانش خود و ساخت ابزاری جدید برای کنترل خطرات مدیریتی در کنفرانس Random Hacks of Kindness که در روزهای چهارم و پنجم دسامبر 2011 برگزار می‌شود، گرد هم می‌آیند. به گزارش همكاران سیستم از تك‌ورلد ، از جمله شرکت‌کنندگان این کنفرانس می‌توان به گوگل، مایکروسافت، بانک جهانی(World Bank) و یاهو اشاره کرد که در این کنفرانس دو روزه با یکدیگر همکاری می‌کنند.

در کنفرانس Random Hacks of Kindness که با نام RHoK نیز شناخته می‌شود، مجموعه‌ای از مهندسان و مدیران بحران گردهم می‌آیند تا مشکلات حیاتی و بحرانی جهان را شناسایی كرده با ساخت یک نرم‌افزار جامع، آنها را از میان برداند.

RHoK پیش از این ابزارهای فراوانی را از جمله I’m OK تولید کرده بود که بر پایه تماس‌های تلفنی اطلاعات خاصی را بین همکاران، دوستان و اعضای خانواده منتشر می‌کرد.
این نرم‌افزار در زلزله اخیر هائیتی و شیلی مورد استفاده قرار گرفت و بسیار پرکاربرد بود.
این گروه نرم‌افزار دیگری را با هدف پیش‌بینی زمین‌لرزه و با نام Chasm تولید کرده است.

کریستین آدامز (Christiaan Adams) از "گروه وضعیت‌های بحرانی گوگل" در این خصوص گفت: «گردهمایی RHoK فرصتی است تا بتوانیم متخصصان شرکت‌های نرم‌افزاری بزرگ و مدیران و کارشناسان بحران را دور هم جمع کنیم تا بتوانیم به کمک آن‌ها یک ابزار متن‌باز جامع را راه‌اندازی کرده و از طریق آن اجتماعات کاربردی برای مقابله با فجایع به وجود آمده را در اختیار بگیریم».
طبقه بندی: جدیدترین اخبار کامپیوتر و تبلت، 
ارسال توسط فرزاد پولادی
آرشیو مطالب
نظر سنجی
دوست دارید این وبلاگ به کدام دامین متصل شود؟
پیوند های روزانه
فایر فاکس