تبلیغات
Welcome - گوگل اطلاعات سرویس نمای خیابانی انگلیس را حذف می‌کند

بازدید : مرتبه
تاریخ : چهارشنبه 3 آذر 1389
پس از گشوده شدن پرونده ای علیه گوگل توسط دولت انگلیس، این شرکت قبول کرده است اطلاعاتی را که ناخواسته توسط سرویس نمای خیابانی جمع‌آوری کرده، حذف نماید.

uk-lgflag.gif


سرویس نمای خیابانی گوگل موسوم به Street View که در سال 2007 راه اندازی شد، چندی پیش به قطب جنوب رفت و به این ترتیب سه سال پس از راه‌اندازی، توانست تمام سطح کره زمین را را تحت پوشش خود بگیرد.

به گزارش ایتنا، گوگل پذیرفته است تمام اطلاعات خصوصی افراد را که خودروهای این سرویس جنجالی، به طور ناخواسته طی ماه‌های اخیر با گردش در خیابان‌ها و جاده‌های انگلیس گردآوری کرده‌اند، حذف نماید.watchdog002.jpg


به گفته سی‌ان‌ان، این اطلاعات شامل کلمات عبور و آدرس ایمیل افراد است.

گوگل چندی پیش اذعان کرد که سرویس مزبور در بیش از 30 کشور جهان از جمله آمریکا، کانادا، مکزیک، و برخی کشورهای اروپایی و آسیایی، به اشتباه اطلاعات شخصی افراد را از طریق شبکه‌های وای-فای جمع‌آوری کرده است.

بر همین اساس دولت انگلیس با گشودن پرونده‌ای علیه گوگل، از تعرض به حریم خصوصی بسیاری از شهروندان انگلیسی توسط این خودروها اظهار نگرانی کرد.

با این حال گوگل فقط از حذف داده‌های خصوصی کاربران انگلیسی خبر داده است.

گفتنی است «نمای خیابانی» یکی از پرحاشیه‌ترین سرویس‌های گوگل به‌شمار می‌رود و تاکنون کشورهای مختلفی به دلیل زیرپاگذاشته شدن حریم شهروندان توسط آن، به گوگل اعتراض نموده‌اند.


طبقه بندی: جدیدترین اخبار کامپیوتر و تبلت، 
ارسال توسط فرزاد پولادی
آرشیو مطالب
نظر سنجی
دوست دارید این وبلاگ به کدام دامین متصل شود؟
پیوند های روزانه
فایر فاکس